ඩොක්ටර් ගිය මස 16 වෙනි දින ශුක්රානු ඇතුල් විය.. එදිනම postinor 1 tablet එකක් මන් ගත්ත. එම මසම 18 වෙනිදින ඔසොප් වීම ආරම්බ වී 23 වෙනි දින එය සනීප විය.. නමුත් දැනට දවස් 3 සිට දුබුරු පැහති ද්රාවනයක් පිටව යයි.. බඩත් යාන්තමින් වගේ කැක්කුමක් සහිතයි. ඒ වගේම මුත්රා දැවිල්ලක් හේතුවෙන් බෙහෙත් පාවිච්චි කරා. හේතුව කුමක් විය හැකිද? (පහුගිය මාස 6 ඇතුලත බැලු විට ක්රමවත් ඔසොප් චක්රයක් දින 28-30 අතර එය අනිවාර්යයෙන් සිදු උනි.)
මෙය බොහෝවිට පොස්ටිනෝර් වල හෝමෝන බලපෑම නිසා ඇති වන සුළු රුධිර වහනයක්. ඉන් ප්රතිකාර අවශ්ය නැහැ. ලිංගික එක්වීමෙන් සති තුනකට පසු මුත්රා පරීක්ෂා කර බලන්න. එය නෙගටිව් නම් ගැබ් ගෙන නැහැ. දිගටම පවතීනම් වෛද්ය වරයෙකු හමුවී පරීක්ෂා කරවා ගන්න.
තවත් ප්රශ්න
ඔබේ ගැටළුව යොමු කරන්න
ගැබ් ගෙන සිටියදී කොවිඩ් එන්නතේ දෙවන මාත්රාව ගන්න පුළුවන්ද?Can I take the second COVID vaccine dose while pregnant?
ලිංගික අවයව එකට ගෑවීමෙන් ගැබ් ගන්න පුළුවන්ද?Can pregnancy happen from genital rubbing without sex?
Postinor ගත්තට පස්සෙ ආයෙත් ලේ යන එක ප්රශ්නයක්ද?Is bleeding again after taking Postinor a problem?
කොවිඩ් එන්නත ගත්තට පස්සෙ දරුවෙක් හදන්න පමා වෙන්න ඕනද?Should pregnancy be delayed after the COVID vaccine?